Florbalové prázdniny už v marci.

“Prvé prázdniny na svete, na ktoré sa nikto netešil. Takto nejak môžem zhodnotiť momentálnu situáciu. Chcem sa ohliadnuť za sezónou, ktorá bola najkratšia, avšak najúspešnejšia v našom pôsobení. Ak by som ju mal zhrnúť do troch slov, boli by to: „hráči športovo dozreli”.

Nehovorím teraz len o fyzickej pripravenosti ale aj o mentálnej, teda o spôsobe myslenia. Ospravedlňujem sa za stručnosť, ale vyjadrenie k sezóne nechám na tých, čo behali po palubovke. Na úvod kapitán tímu a potom výber redakcie, nakoľko rozsah je obmedzený.”

PS: Ďakujem asistentovi Filipovi Apolenovi za ochotu a chcenie pomáhať klubu, tímu a mne“, Matúš Vanta #Tréner SZ “A“

 

Michal Mako #33

„Tohtoročná sezóna bola pre väčšinu z nás už tretia v kategórii starších žiakov, keďže sme rok hrávali o kategóriu vyššie. Zároveň to bola aj naša posledná sezóna pred odchodom do dorastu. Všetkých nás mrzí, že v dôsledku aktuálnej pandémie museli byť všetky súťaže predčasne ukončené, pretože sme ako tím mali plány na leto odvíjajúce sa od ukončenia sezóny.

Táto sezóna bola pre náš tím najúspešnejšou zo všetkých. Mali sme najväčší počet bodov, najviac strelených gólov a tiež aj najmenej inkasovaných. Naša hra zaznamenala obrovský pokrok – od chaotického individualizmu k prehľadnej, dynamickej a tímovej hre. Pre mňa osobne, no určite aj pre nás všetkých, to bola sezóna, ktorú sme si najviac užili. Aj to nepochybne, patrí k športu.

Isteže, prešli sme si aj viacerými problémami a ťažkosťami. Najväčším z nich bol nízky počet hráčov. Dvaja minuloroční spoluhráči s nami už pre vek nemohli hrať, takže nás bolo presne 10 – na 2 päťky. A keďže nie všetci mohli byť vždy na všetkých zápasoch, stávalo sa, že sme boli unavenejší ako obvykle, čo malo za následok negatívny dopad najmä na dynamickosť a tempo našej hry. V tomto ohľade bolo prvé kolo najhoršie – bolo nás iba sedem a brankár. Neskôr si jedna hráčka zranila koleno, čiže sme posledné kolo odohrali v deviatich. Nebyť predčasného ukončenia sezóny, bol by z toho väčší problém.

Čo sa týka dobrých stránok, najviac som si užil vyspelosť našej hry. Skoro vždy sme hrali najzodpovednejšie, ako sa  dalo, len niekedy tomu predchádzal nejaký ten gól v našej bráne na zobudenie. Určite mi všetci dajú za pravdu ak poviem, že sme mali perfektne zohratý kolektív. Aj medzi hráčmi navzájom, aj s oboma trénermi. Boli to práve oni, ktorí nesú väčšinu zásluh na vydarenosti tejto sezóny. Týmto spôsobom sa im chcem úprimne poďakovať za ich čas, námahu a obetavosť, ktorú do nás vkladajú. Ďalším pozitívom bola aj zmena tréningového prostredia v podobe  piatkov strávených v miestnom fitness centre. Spevnenie tela pomohlo hlavne našej hre, čo sa podpísalo pod to, že sme vyhrali väčšinu telesných súbojov. Ako poslednú by som vyzdvihol podporu od rodičov, ktorí nám všetkým pomáhali dostať sa na zápasy a zároveň nám vždy držali palce a celú sezónu nás podporovali.

Ako tím si z tohto ročníka odnášame najmä skúsenosti a dobrý pocit z odvedenej práce. Myslím si, že táto sezóna, konkrétne svojou štruktúrou, bola perfektná príprava do dorastu. V základnej časti sme mali veľa svetlých momentov, ale aj zopár pokazených zápasov, ktoré sme dlho ľutovali. V playoff sme museli všetci zabrať na 200 percent. Pomocou tréningovej prípravy sme ukázali, že dokážeme hrať vyrovnané zápasy aj s oboma najsilnejšími klubmi v tabuľke. Netreba však zaspať, pretože skutočná previerka ešte len príde, preto treba byť stále pripravený, pracovať na sebe a ísť za cieľmi.”

 

Peter Lulkovič #17

„Sezóna sa nám veľmi podarila, dosiahli sme dobré výsledky s ťažkými súpermi.”

 

Samuel Kriško #2

„Darren ma naučil veľa, keď som potreboval pomoc, pomohol mi.”

 

Patrik Semely #15

„Mám dve rodiny, jedna je tá moja a druhá je tímová.”

 

Tomáš Ravas #18

„Toto bola sezóna, ktorou sme dali vedieť, že Trnava už nie je ten súper, na ktorého si môžu hocičo dovoliť.”

 

Darren Kvetán #1

„Začali sme sa viac navzájom počúvať a taktizovať, z čoho potom padali góly.”

 

Nicolas Minarovič #14

„Všetci sme sa veľmi snažili obsadiť prvé tri miesta.”

 

Peter Supek # 28

„Veľká časť toho čo sme dokázali, patrí aj nášmu realizačnému tímu.”

 

Daniel Novák #10

„Ďakujem mojim najlepším spoluhráčom.”

 

Nina Sládeková #16

„Myslím, že sme si viedli výborne.”

Uložiť odkaz do záložiek.