K susedom po 2 body

Ani posledný novembrový víkend sme nemali pokoj na duši. Veď, chlapci asi nemajú život, tak voľné víkendy, počas ktorých by si mohli oddýchnuť, nepotrebujú. Tak aj tretíkrát po sebe sme sa šli naháňať za bodmi. Z geografického hľadiska šlo o derby, pretože k žiadnemu súperovi nemáme bližšie, ako k FBC Páv Piešťany. A ako to už pri derby zápasoch býva, lepšie je ich vyhrať, ako prehrať.

Do kúpeľného mesta nás vyšlo 14 statočných. A bubon. A asi 20 skalných fanúšikov, ktorí nám z Piešťan urobili domáce prostredie. Čo už, je radosť hrať pred takýmito fandami, aj keď je pravda, že tú pyrotechniku si mohli odpustiť. Zo sektoru hostí bolo neraz počuť a vidieť delobuchy, dymovnice a samozrejme, nechýbali ani prskavky. Poniektorí si dokonca doniesli aj dva okruhliaky a kresadlo. A nejaké to TNT. Presne kvôli nemu sme hrali tretiu tretinu pod holým nebom. Takéto pyro ako klub rázne odmietame a nepodporujeme. Ale stalo sa, aspoň dotvárali atmosféru. Nie nie, dosť bolo srandy, poďme k zápasu.

Úvod bol dosť prudký. Ešte sme ani nestihli vyliezť zo šatne, a už sme prehrávali. Ľavé krídlo si bez problémov prehodilo nášho obrancu s číslom 39 (zámerne nemenujem, aby som na tréningu nedostal naložené), a v nájazde prekonal Šveca. A aby toho nebolo málo, domáci nám prikurovali aj naďalej. Už o necelú minútku sme sa chytali za hlavu znova, pretože pred druhým gólom nás zachránila tyč. Prehrávať 2:0 hneď zo začiatku by bolo ako dostať tupou lyžicou do oka. Bolo by to nepríjemné. Zjavne sme zápas podcenili. Mysleli sme si, že prídeme k Pávom, dáme zopár gólov a pôjdeme vyškerení domov. Lenže takto to nebolo. Hral sa bojovný, nie príliš pekný florbal. Na konci štvrtej minúty sme asi prvýkrát v histórií sveta rozohrali voľný úder narýchlo, a Matúš Vanta nemal problém vyrovnávať na 1:1. Náš druhý gól prišiel podobne. Opäť sme „štandardku“ rozohrali bez dlhého uvažovania. Prihrávka, strela, gól. A bolo to 2:1. Do konca tretiny sme pridali ešte aj tretí kúsok. Po luxusnej prihrávke pomedzi obrancov sa Duran ocitol sám pred bránou domácich, a s úsmevom navyšoval na 3:1.

Hra nebola tip-top, ale šak čo. Počas novembra sme mali ultimátne tréningy v počte 3 (slovom – tri). Tak máme šťastie, že sa aspoň máme na čo vyhovoriť. V druhej tretine sa hralo podobne ako v tej predchádzajúcej. Behalo sa zo strany na stranu, raz za čas sa nám podarilo Piešťany zatvoriť do obrany na dlhšiu dobu, ale nič sme z toho nevyťažili. Práve naopak. Po zbytočnej strate lopty sa z protiútoku presadili domáci. Navyše, zároveň s inkasovaným gólom dostal Miško „Prso“ Duran 5-minútový trest za hrubosť. Nepostrehol som čin, ktorým sa previnil, takže napíšem že „povypínal“ všetkých útočníkov, obrancom polámal hokejky, brankára naskladal do brány, a následne poprehadzoval cez mantinel každého hráča domácich, ktorý sedel na lavičke… Je to agresor. Každopádne, 5 minútovú oslabovku sme bez väčších problémov zvládli. Svoju chybu však napravil celkom rýchlo, počas vylúčenia Trajteľa, ktorý si odpykával trest za hru vysokou hokejkou. Sám sa predral hádam cez troch hráčov, ktorí mu nedokázali vziať míček z hokejky, a individuálne zakončil svoju akciu gólom. Zvyšok tretiny nepriniesol nič prevratné, a tak bol stavy pred poslednou dvadsaťminútovkou 2:4.

Do tretej tretiny sme konečne nastúpili tak, ako sa patrí. Svojim druhým gólom hneď z úvodu navyšoval náskok Adam. A o 20 sekúnd sme sa tešili znova, keď hattrick zavŕšil Duran. Tieto góly boli pre nás rozhodujúce, pretože sme Pávom nedali zbytočnú šancu na dramatizáciu. Po voľnom údere síce ešte stihli znižovať na 3:6, ale to bolo z ich strany všetko. V poslednej päťminútovke zápasu sa ešte presadil Mahaj a o pár chvíľ neskôr stanovil v presilovke konečný výsledok zápasu Apolen.

FBC Páv Piešťany – FBC 11 TRNAVA 3:8 (1:3,1:1,1:4)

Do zápasu sme šli namyslene, že body nám predsa nemôžu újsť. Ale natrápili sme sa viac, ako by sme čakali. Nuž, karma nám to vrátila.

Každopádne, Pávom držíme prsty do ďalších bojov. A ešte raz ďakujeme všetkým našim fanúšikom, ktorí nám fandili  Vidíme sa o dva týždne, 10.12. 2016 v zápase proti FBK Harvard Partizánske.

Vydané 2016-11-29, autor (zdroj) : Michal Gašpár