Mužský návrat na víťaznú vlnu

Zápas proti eventuálnemu lídrovi tabuľky nebudem zbytočne rozpisovať, pretože väčšina podstatných informácií už bola povedaná v oboch reportážach od MTT a Spartak.tv, ktoré môžete nájsť na našom fejsbuku. Posledných XY zápasov proti Detve prinieslo takmer vždy zaujímavý a vyrovnaný florbal. Pôvodný plán bol, že budeme dominovať od úvodu. Bohužiaľ, vôbec nie sme takí frajeri, ako by sme chceli a v 3. minúte sme už prehrávali 1:0. Detva nás gumovala hlavne dôslednou osobnou obranou a nejakými tými kilečkami svaloviny navyše. Rozhodnúť zápas sa nám podarilo až približne v 50-tej minúte, pretože sme takmer ihneď dokázali odpovedať na vyrovnávajúci gól Detvy. Nehrali sme svoj najlepší florbal. V takýchto prípadoch väčšinou hovorím, že sme slabí, ale pre tentokrát to môžeme zvaliť na fakt, že za posledné 2 týždne sme mal

i len 2 tréningy. Veď predsa, je logické, že jediná športová hala v TT by sa mala využívať na študentské alkoholické beánie a podobné srandy… Výkonom sme nenadchli asi nikoho, ale zvládli sme ukradnúť si 3 body, čo bolo zo všetkého najdôležitejšie. Takýto výkon nám už nabudúce na body proti silnejším súperom stačiť nemusí… Sme si toho vedomí a popracujeme na tom.

zdroj: Mestská televízia Trnava

FBC 11 TRNAVA- DTF Detva Joxers 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)

Zvolen sa v sezóne zatiaľ trápi, ale má tím zložený z mladých chalanov, ktorých čas ešte len môže prísť. Zápas mal byť jednoznačnou záležitosťou a formalitkou, o čom svedčila aj rozcvička oboch tímov. Kým my sme sa dávali rozbeh nejakých 40-50 minút, súperovi na to stačilo tak 15. My sme však nadviazali na nie úplne presvedčivý výkon zo soboty a v podobnom výkone sme pokračovali aj proti Zvolenu. Hoc sme mali navrch a v siedmej minúte sme gólmi Škrabala, Vantu a Durana vyhrávali už 3:0, súpera sme až príliš ľahko púšťali do zakončení z nebezpečných priestorov. Prvú tretinu nám mohli pokojne hodiť 3-4 kúsky, ale problémy im, našťastie, robila hlavne presnosť streľby. Zasunúť sa im podarilo len raz, takže po 20-tich minútach sme viedli 3:1.

Druhú tretinu sme pokračovali v zbytočnom naháňaní sa za súperom. Namiesto kombinačného florbalu sme hrali akúsi divnú odnož nejakého behavého chaosovitého športu. To viac vyhovovalo domácim, pretože sme až príliš otvárali obranu. Do súperovej siete sme síce pridali ďalšie tri, ale kvôli zbytočným hlúpostiam sme vyfasovali až 2. Naša povestná obranná fáza vôbec nebola taká povestná, a vlastne to ani vôbec nebola obranná fáza. Jediným momentom, ktorý by som mohol pochváliť, bol gól Dominika Adama, pri ktorom sme dokázali, že keď si dáme 2-3 prihrávky z prvej tak vieme zakončovať do prázdnej.

Tretiu tretinu sme začali hrať o čosi lepšie, dokonca sme si začali prihrávať aj na obrancov! Nie, nerobím si srandu, ono sa to naozaj stalo… zrazu sme mali ešte o niečo viac z hry a hralo sa nám ľahšie. Zvolenu sa do zápasu už nedostal, a hoc sme im nenaložili toľko, čo náš bratislavský kolega, trápiť nás to nemuselo. V 3 tretinách sme dali súperovi po 3 góly, za ktoré sme si odniesli 3 body a nám tak opäť pa3 prvé miesto ligovej tabuľky.

1.ŠK Zvolen- FBC 11 TRNAVA 3:9 (1:3,2:3,0:3)

Najbližšie zápasy odohráme 25. a 26.11. v Trnave a Seredi. Postupne sa proti nám postaví Dubnica a Púchov. Akékoľvek kompromisy a vyjednávania ohľadom púšťania bodov na považie zamietame, takže do tabuľky si ich budeme chcieť pripísať presne šesť.