Na slovíčko s kapitánom alebo sme pripravení na play-off?

Keďže už tento víkend začína play-off, nastal čas na zhodnotenie prvej polovice sezóny, ktorú zo svojho pohľadu opísal kapitán Matej Vanta.

Na úvod začneme hneď sprudka. So svojimi biednymi šiestimi asistenciami ťa oficiálne prehlasujeme za najväčšieho sebca v histórií klubu. Komu by si sa za tento honor rád poďakoval a ako dlho si na ňom pracoval?

-No, za všetko môže tréner. Prípadne niekedy moji spoluhráči, ktorí nevedeli trafiť prázdnu bránku ako Dominik, Franek, Dalibor, Oliver, Andy, Bižu atď… A v neposlednom rade samozrejme rozhodcovia, ktorí nesledovali hru a nepomohlo ani známe Prsove vyplakávanie…

V základnej časti sme po všetkých machináciách skončili na štvrtom mieste. História sa však na miesto po základnej časti nebude pýtať, a preto sa zamerajme na podstatnejšie veci. Si s predvedenou hrou tímu spokojný?

-Myslím si, že je za nami kopec roboty a pred nami ešte väčší. S predvedenou hrou nie je ešte úplná spokojnosť. Predsa len, mohli sme inkasovať aj menej gólov. Fakt však je, že nás to baví a v tomto duchu musíme aj pokračovať.

Ešte minulú sezónu si okrem kapitána tímu bol zároveň aj jeho trénerom. Ako sa na zápasy pozeráš teraz? Neirituje ťa, že už nevieš priamo ovplyvňovať taktiku tímu?

-Každý svojim výkonom priamo ovplyvňuje taktiku, či už viac, alebo menej. Aj keď je pravda, že v minulosti sme nemali taktiku. Čo sa týka trénera, bol to môj cieľ, aby sme mali vedenie s nadhľadom na striedačke. Je to presne to, čo nás posúva ďalej vo výkonnosti a ja sám sa môžem plne koncentrovať na svoju hru

Aj napriek šiestim kontumáciám 5:0 v náš neprospech máme stále najlepšiu obranu. Inak to vychádza na 4 góly na zápas, čo je viac ako slušné pri počte gólov, ktoré túto sezónu padali.

-Za tento fakt môže hlavne naša chuť po víťazstve. Každopádne, defenzívna činnosť bola na vysokej úrovni, ale stále je čo zlepšovať. Navyše, naši bankári si neperú výstroj, takže útočníci to majú ťažšie 😀

Naopak, kým ostatné tímy dokázali porážať celky z dolnej polovice tabuľky aj o 15 gólov, my sme sa vo viacerých, „papierovo ľahších“ zápasoch natrápili. Ako to vnímaš? Šetrili sme sily na play-off?

– Za víťazstvo sú 3 body či vyhráme o 20, alebo o jeden gól a morálne sme my ten tím, ktorý vyhral základnú časť s jednou prehrou a remízou. Faktom je, že počas celej sezóny sme neustále obmieňali formácie, kedy do bojov zasahovali aj naši dorastenci. Dokonca aj niektoré zvučné mena sedeli neraz na striedačke a sledovali mladých. A aj napriek tomu sme prehrali iba raz!

Verte, že teraz v play-off už chalani budú dávať góly, len sa šetrili… Základ nie je vyhrať čo najviac, ale vyhrať toho čo najviac.

V štvrťfinále na nás čaká Žltý Sneh Košice. Prvé 2 vzájomné zápasy sme zvládli. Hlavne zápas v Košiciach si sám označil, ako za jeden z najvydarenejších, ako sme kedy odohrali. Si so súperom spokojný?

-Je mi to jedno, ideme vyhrať ligu. Koncentrujem sa na výkon, nie na súpera. Či cestou k titulu roztopíme sneh, zašliapneme hmyz, alebo sa preplačeme je jedno! Teším sa, že divákov v Trnave čakajú výborne zápasy či už proti Košiciam, Žiline alebo Detve.

Na čo si budeme musieť dať pozor a čo bude najvýraznejším faktorom, ktorý rozhodne o víťazovi série?

-Na seba 😀 Celkom radi si dávame vlastné góly a potom na rýchle prechody do útoku.

Na čo sa v play-off tešíš najviac?

-No, teším sa na tu atmosféru a ten pocit radosti pri každom strelenom víťaznom góle nášho tímu. Tieto pocity stoja za tu drinu a sezónu bez nahrávok….

Toľko zo spovede nášho kapitána. Na to, či sa jeho slová vyplnia, sa môžete prísť pozrieť sami, už tento víkend do Mestskej športovej haly v Trnave. V sobotu začíname kvôli vyťaženosti haly o 20:45, v nedeľu o 15:00, tak si naše zápasy nenechajte ujsť a príďte nás podporiť na cesto do extraligy. Vstup je samozrejme zadarmo.

Tešíme sa na Vás

Uložiť odkaz do záložiek.