Partizánske a Topoľčany bez šance

Po dlhšom čase sme si mohli oddýchnuť od zápasového reťazca. Dvojtýždňová pauza prišla akurát vhod, pretože začali trhy a človek sa neraz zlomí na nejaký ten punč. Alebo aj desať. Navyše, naše výkony neboli najlepšie. Dokonca by som sa nebál povedať, že miestami sa na našu hru dokázali dívať len fanúšikovia, ktorí majú veľmi vysoký prah bolesti. Oddýchnutí a pripravení sme mali jediný cieľ. Odohrať 2 zápasy a pripísať si 2 víťazstvá.

V sobotu nám v ceste stáli obuvníci z FBK Harvard Partizánske, ktorí nám uštedrili prvú porážku v tejto sezóne. Zápas začal, a my sme si šli po odplatu. Ale ako to býva zvykom, boli sme to my, kto dostal prvú facku. Podobne ako v zápase proti Piešťanom, aj teraz sme dostali gól z prvej strely na bránu (v oboch prípadoch bol v bráne Švec, samozrejme… to spomínam len tak, pre istotu). Strela zo strednej vzdialenosti prešla spoza obrancov až do brány. To nás trošku zaskočilo, ale naše slabšie úvody domácich zápasov sa už pomaly stávajú tradíciou hodnou štátneho sviatku. Nechceli sme prehrávať dlho, tak sme sa do útoku začali tlačiť viac. Gól sme však dlhú dobu vsietiť nevedeli. Za zmienku stojí Matuškov freestyleový pokus o zakončenie do úplne prázdnej brány. Nuž, občas sa stane, že človek ide dať gól, a vtom zrazu zistí, že ho vlastne nedal. Na vyrovnanie sme si teda počkali až do trinástej minúty. Duran sa, ako obvykle, nechcel vzdať lopty a zapekal sa za našou vlastnou bránou. Podarilo sa mu obohrať napádajúceho hráča hostí, a ďalší traja už boli malina. Následne si položil aj brankára a sólová akcia cez celé ihrisko končila gólom. Tak sme si ťapli, potešili sa, nahecovali a šli hrať ďalej. Ale keďže sme veľkí štamgasti, o 20 sekúnd sme už prehrávali znova. Tentokrát sme ale s odpoveďou neotáľali ani my, pretože v 16-tej minúte Mahaj skryl svoju dobre mierenú strelu za obrancu a tešili sme sa znova. Prvá tretina skončila 2:2.
Tú druhú sme už prepli na vyšší stupeň. Naša hra sa konečne aspoň trochu začala podobať hre, ktorou by sme mali súperov ničiť. S tretím gólom nám pomohli Partizáni, keď pri chybnom striedaní nechali ihrisko až príliš otvorené. Obranca Škrabal nemal problém prejsť s loptou až k bránkovisku hostí a mierenou strelou zápästím nás poslal do vedenia. Ďalší gól už onedlho pridal Apolen, keď do brány dorazil svoju vlastnú strelu. Piaty gól sme dali v presilovke. Vanta pred bránou tečoval Matuškovu strelu a šli sme do trojgólového vedenia. Na ihrisku sme väčšinu zápasu boli lepším tímom, a v týchto chvíľach to bolo jasne vidieť. Stav po druhej tretine – 5:2.

Tretia tretina už bola úplne naša. Po ultimátnej uličke od Mahaja sa sám pred bránou ocitol Duran, a ten sa v takých situáciách nezvykne pomýliť. O minútu pridal svoj druhý gól Apolen. Lopta sa po strele Dominika Adama odrazila od tyčky presne na jeho hokejku a medzi brankárove nohy zasunul loptu do sita. 2 góly ešte pridal Matuška a jeden aj spomínaný Adam. Partizánske už nekládlo odpor. Šveca v našej bráne zamestnávali od druhej tretiny len sporadicky. Zápas sme si s prehľadom doviedli k zaslúženému víťazstvu. Presne tak, ako sme to mali v pláne.

FBC 11 TRNAVA – FBK Harvard Partizánske 10:2 (2:2,3:0,5:0)

Dobrý výkon bol síce fajn, ale trebalo ho potvrdiť vonku, proti nepríjemným Topoľčanom. Preto sme sa chceli pripraviť na všetko. Ale Žochári sú výmyselníci. Dúfali, že keď celú noc nechajú zapnutý parostroj a vydymia celé Ponitrie, tak cez tú nechutnú hmlu netrafíme do haly a oni si pripíšu kontumačnú výhru. Na ich smolu im tento ťah nevyšiel. Mali sme svoj deň a tak sme sa do súpera pustili sprudka.

Zozačiatku sme sa museli vyrovnať s vysokým napádaním domácich hráčov, ktoré nám neraz narobilo problémy. Ale akonáhle sme sa dostali do prevádzkovej teploty, začalo nám to sypať. Skóre otváral Adam. Vanta mu uvoľnil priestor a prihrávkou ho vysunul do otvoreného priestoru. Strelou pod brvno ukázal, akým smerom sa bude zápas uberať. V polovici dvanástej minúty nám dokonalo vyšla presilovková kombinácia, a Vanta do prázdnej brány navyšoval na 2:0. A aby toho nebolo málo, ďalší gól padol taktiež do súperovej brány. Svoj prvý zásah v tejto sezóne si pripísal Trajteľ. Nezvyknem nás chváliť príliš často, ale proti Topoľčanom sme takmer od začiatku hrali veľmi slušný florbal. Navyše, k dobrým prihrávkam a presvedčivej streľbe sa konečne pridala aj spoľahlivá obrana. Topoľčanci sa snažili a tlačili sa pred bránu, ale naša defenzíva odolávala. Teda až do 16-tej minúty, keď sme nezareagovali na hráča utekajúceho popri mantineli a ten strelou k bližšej žrdi korigoval. Ale posledné slovo úvodnej tretiny sme aj tak mali my, keďže ďalší presný zásah pridal Duran. Stav na výsledkovej tabuli po 20-tich minútach ukazoval 1:4, a všetko naznačovalo tomu, že by nám to na tom topoľčianskom „zimáku“ konečne mohlo vyjsť.

Do prostrednej časti lepšie nabehli domáci. Letiacu loptu sympatickým volejom do našej brány upratal nepokrytý hráč. Nuž, trafil to pekne. Ale rovnako pekne to mohol trafiť aj Apolen v nájazde po tom, ako ho v úniku zozadu fauloval nestíhajúci obranca. Problém bol však v tom, že Filip to vôbec netrafil pekne. Pravdupovediac, trafil to ako keby mal na oboch rukách štvornásobnú fraktúru všetkých kostí. Ale mrzieť ho to nemuselo, pretože z následnej presilovky si vyčíhal svoju šancu a z uhla poslal loptu do sita. Obrana bola proti takej strele bez šance. Po tomto góle sme trochu poľavili, a do hry sa dostávali domáci. Odmenou za snahu im bol tretí presný zásah v našej bráne. Zas a znova nám narobila problémy hra za bránou a následná prihrávka do bránkoviska, ktorú sme nedokázali zachytiť. Topoľčany nám začali trochu prikurovať, a mali chvíle, keď nás na 2-3 striedania dokázali zatvoriť na našej polovici. Ale obrana odolávala. Strely sa nám darilo blokovať, a tie, ktoré prešli až na bránu končili na Gašpárovi (ktorý mimochodom a objektívne povedané, podal veľmi slušný výkon). 5 minút pred koncom druhej tretiny sa druhýkrát presadil Adam, ktorý upravoval stav na 3:6.

Do záveru zápasu sme šli s plánom navýšiť náskok a nekomplikovať si zbytočne život. Za 4 minúty stihol Adam zavŕšiť hattrick, Duran zo štandardky napáliť loptu až do siete a Rumanovský prehodiť ležiaceho brankára domácich. V tomto momente už bol zápas viac-menej rozhodnutý, a otázkou ostávalo už len konečné skóre. V 47. minúte však prišiel moment, ktorý nechcel vidieť nikto z nás. Bývalý Trnavčan Emil Šatan zostal po neúmyselnom údere ramenom do hlavy ležať na zemi. Hra sa na dlhšiu dobu prerušila. Našťastie, Emil je v poriadku a veríme, že zo zranenia sa určite bezproblémov dostane. Nasledovala 5-minútová presilovka domácich. Žochári do nás búšili, ale obranná fáza nám vychádzala skvelo a dlho sme sa úspešne bránili. Posledný topoľčiansky gól prišiel po doklepnutí vyrazenej strely. Odplatou za to sme uzavreli našu desiatku gólov minútu pred koncom zápasu. Svoju premiérovú trefu v tejto sezóne zaznamenal Martin Drgoň.

FbO Žochár Topoľčany – FBC 11 TRNAVA 4:10 (1:4,2:2,1:4)

Najbližšie meranie síl nás čaká už túto nedeľu, v zápase proti starým známym Snipers Bratislava. Formu si pokúsime udržať a chlapcom z hlavného mesta dáme určite dôvod na plač!

Vydané 2016-12-13, autor (zdroj) : Michal Gašpár