Starší žiaci – Plán je jasný. Nepoľaviť v nastolenom tempe

Starším žiakom sa doteraz podarilo bodovať v šiestich zápasoch z desiatich. Tréner Matúš Vanta, ktorý je zároveň hráčom A tímu, tak dokopy s chlapcami nazbieral už 14 bodov a určite sa s chlapcami teší na ďalšie.

Čo ťa na trénovaní tvojej kategórie najviac baví?

Keď vidím snahu a záujem hráčov, ktorí chcú trénovať. Ten pocit, keď vidíte výraz v tvári zo streleného gólu a hráča ide roztrhať od radosti, áno tento pocit je fajn.

A čo najmenej?

Aj drobný nezáujem hráča na tréningu vie narušiť prakticky celé cvičenie. Preto tréningová jednotka nie je len o florbale, ale často o výchove a prehováraní do duše.

Chlapci sa snažia makať, alebo ich občas treba viac usmerniť?

Pondelky sú deň florbalu, vtedy sa maká. Ako sa blíži koniec týždňa, sily postupne ubúdajú. Samozrejme, že máme cvičenia na zvýšenie koncentrácie, ktoré sú obľúbené iba u mňa.

Koľko zápasov ste odohrali a aké máš z nich pocity?

Máme za sebou úspešnú polovičku sezóny, v ktorej sme odohrali 10 zápasov a o body nebolo núdza. S ťažkým súperom sme prekvapili a slabší super zase prekvapil nás.

Čo sa snažíte s chlapcami naučiť?

Učím ich predovšetkým základy telesnej výchovy, ktorá chýba na našich školách. Spraviť kotrmelec je horší trest ako týždeň bez PC a X-Boxu. Akonáhle máme zvládnuté základy motoriky a behu, vrháme sa na florbal. Nechýbajú prihrávky, bekend – forhend, otočky, tajming či strela ťahom.

V čom urobili borci za posledný rok najväčší pokrok?

Poviem to jednoducho, hrajú tímovo. Zaberú, aj keď telo nevládze, ale hlava áno.

Aké sú plány do zvyšku sezóny?

Plán je jasný. Nepoľaviť v nastolenom tempe a ukradnúť súperom nejaký ten bod popri bavení sa s hrou bude príjemný bonus.

Uložiť odkaz do záložiek.