Prípravka – Podstatné je baviť a učiť sa


Staršia prípravka v tejto sezóne zatiaľ zbiera svoje prvé skúsenosti a chlapci sa pomaly učia a budujú si ku športu vzťah. Začiatky bývajú ťažké, a inak to nie je ani vo florbale. Krátke zhrnutie o našich 7-10 ročných mravcoch od ich trénera, Mateja Durana, si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch.

Čo ťa na trénovaní tvojej kategórie najviac baví?
Baví ma na tom najviac asi to, že vidím ako sa mravci od tréningu k tréningu zlepšujú, ale hlavne, že ich to baví. Hlavné pre mňa ako trénera je, aby to chlapcov a dievčatá bavilo, som rád keď vidím, že ich tento šport napĺňa. V mojej kategórií mám aj pár mladých talentov tak sa snažím ich talent a schopnosti čo najviac rozvíjať, aby boli v budúcnosti čo najúspešnejší.

Chlapci sa snažia makať, alebo ich občas treba viac usmerniť?
Podľa mňa treba každého aj dospelého človeka niekedy usmerniť. Sú to 7-10 ročné deti, čiže treba ich občas usmerňovať, ale ako som už spomínal, baví ich to a chcú. Viacerí trénujú aj doma z vlastnej iniciatívy a veľmi ma teší, ak vidím, ako sa snažia niečo naučiť a nacvičiť si to aj mimo tréningov.

Čo sa snažíte s chlapcami naučiť?
S chlapcami trénujeme hlavne vedenie loptičky, presnosť nahrávok, začíname sa učiť strieľať, keďže väčšina z mojich chlapcov to hrá prvý rok. Učíme sa ako sa správne hýbať po ihrisku, ako si správne pokryť súpera.

V čom urobili borci za posledný rok najväčší pokrok?
Tí čo tento rok začali, tak sa hlavne naučili viesť a pokryť si loptičku, nahrať si, sem-tam aj výborne vystreliť :D, ale tí borci čo tu chodia už druhý rok sú proste lídri tímu snažia sa aj tých nových chalanov naučiť a pomáhajú im s tým aj mimo tréningov a to ma teší.

Aké sú plány do zvyšku sezóny?
Mravcom stále opakujem, že nechodíme vyhrávať alebo prehrávať, ale chodíme sa hlavne baviť a učiť sa, keďže hráme proti tímom, ktoré to hrávajú o pár rokov viac, alebo sú hokejisti.

Uložiť odkaz do záložiek.