Povinné dvojkolo je za nami, znova si pripisujeme 6 bodov

V 13. a 14. kole nám osud, inak aj nazývaný Slovenský zväz florbalu, prisúdil súperov zo spodnej polovice tabuľky. Aj napriek papierovej pozícií favorita a priaznivým kurzom stávkových kancelárií na naše výhry sme nechceli situáciu podceniť. Minulý rok nás u seba FBK Púchov dokonca dokázal poraziť. Navyše, Púchovčania pred našim zápasom posilnili káder o 2 hráčov a určite chceli o body zabojovať.

Zápas sme museli hrať v Seredi a osobne som sa trošku bál, že menšia hala by nám proti takémuto súperovi nemusela vyhovovať. No, nič pravda. Aj keď sme nemali navrch o 3 triedy, lepším tímom sme určite boli. Hlavne vďaka Sztruhárovi, ktorý už v prvej tretine stihol zavesiť hetrik. Svoj prvý gól za Trnavu stihol streliť aj Lehocký. Púchov sa tlačil dopredu hlavne z protiútokov, s ktorými sme mali trochu problém. Prvú tretinu s nami ešte hostia držali krok, hodili nám 2 góly a zápas sa ešte mohol skončiť akokoľvek.

Druhú tretinu sme začali úplne ultimátne, lebo po minútke hry už bolo 4:3. Hra lietala zo strany na stranu. Opäť sme sa s Púchovom zbytočne naháňali. Asi nám chýbajú kondičné tréningy, tak si to kompenzujeme na zápasoch. Na náš piaty gól ešte stihli hostia odpovedať, ale to bolo z ich strany všetko. Od polovice zápasu sme už kontrolu prebrali my a výraznejšie sme začali ovládať hru.

V rozmedzí 30-tej až 50-tej minúty sme Púchov roztrhali deviatimi gólmi. Proti takejto kvalite nemali šancu. Začali byť nervóznejší a diváci následne boli svedkami aj takých bohapustých činov, ako kopnutie do nášho brankára, či podobné prejavy. Bodaj by aj nie… Keď už aj Ondro Balák dal gól po kľučke na brankára, celý svet sa zastavil a aj mne sa vytisla slza. Zápas sa trošku vyhrotil a asi nikoho neprekvapilo, že práve M. Duran bol tým, kto sa s tým nevysporiadal, a aj v druhom zápase v rade vyfasoval väčší osobný trest. Prso si ide za svojim snom a na prvé miesto v trestných minútach mu chýba už len 12 minút. Držíme ti prsty! Zápas sme nakoniec zvládli nad očakávania, takže istá dávka spokojnosti bola na mieste.

FBC 11 TRNAVA – FBK Púchov – 14:4

(4:2,4:2,7:0)

Potom už prišiel deň, na ktorý Trnava tak dlho čakala. Fanúšikovia šaleli, mestom sa niesli rebélie a bujaré oslavy. Dôvod bol jednoduchý. Po 2 mesiacoch trápenia sa do brány konečne vrátil Michal Gašpár. V mene celého tímu môžem s čistým svedomím prehlásiť, že nám jeho kvality určite pomôžu v ceste za cieľom. Výsledok zápasu už v podstate nikoho nezaujímal, pretože my sme už vyhrali.

Ale ak by niekoho zaujímal aj samotný zápas, tak ho teda spomeniem. Od úvodu sme chceli byť aktívni a jasne dominovať počas celého zápasu. Misiu za 3 bodmi sme zobrali vážne a skóre po 40 sekundách otvoril Vanta. Hostia sa snažili pozorne brániť na vlastnej polovici, ale naše lajny efektívne nachádzali medzery a hrozili takmer z každého útoku. Keď ešte pred siedmou minútou zvyšoval Trepáň svojim druhým gólom na 5:0, asi nikto nepochyboval o našom víťazstve. Pred ním sa ešte dvakrát presadil Sztruhár a raz Matúš Vanta. Paradoxne, prudký úvod nám viac uškodil ako pomohol, pretože sme začali mať pocit, že Dubnica nebude klásť odpor a pre výhru už nemusíme urobiť nič. Práve to jej začalo vyhovovať a začala hroziť z rýchlych protiútokov. Prvé tutovky ešte gólom neskončili, ale po veľmi biednom bránení v 14-tej minúte sa lopta ocitla aj v našej sieti. Do prestávky sme pokračovali vo výklusovom tempe a aj keď góly ešte pridali Sztruhár, a svoj premiérový zavesil aj Patrik Adam, s výkonom sme spokojní neboli.

Do druhej tretiny sme už nabehli s trošku väčším entuziazmom a predovšetkým tretia lajna v zložení Trepáň – Franek – Lehocký hrala veľmi dobrý florbal. Je síce pravda, že ako prvý gól druhej tretine sme inkasovali my. Nuž, nie každý potkan sa dá chytiť a niečo podobné platilo aj teraz. Potom už ale zabrala spomínaná tretia lajna a hodila súperovi 3 zo štyroch gólov. Samozrejme, miestami sme striedali silnejšie chvíľky s tými slabšími. Napríklad ako v 30 minúte. Nájazd 2 na 0 sa ešte dubničanom nepodarilo premeniť a strela smerovala po zásahu brankára von z ihriska, následnú presilovku ale využili. Aj naďalej sme však mali viac z hry a postupne sme náskok navyšovali.

Zápas bol už rozhodnutý, ale povedali sme si, že nejaké góly ešte skúsime pridať. Aj v tretej tretine sme ešte inkasovali gól po hlúpej chybe v rozohrávke. Hoc by nás takéto góly mali štvať, pretože v play-off nám môžu takéto skraty prehrávať zápasy, história si ho dlho pamätať nebude, nakoľko sme ho zatienili ďalšími šiestimi gólmi. Konečný výsledok 17:4 je síce fajn, ale vieme že sme to mohli uhrať ešte lepšie. Hlavne bez tých obdržaných gólov.

FBC 11 TRNAVA – ŠK Victory Stars Nová Dubnica – 17:4

(7:1,4:2,6:1)

Ďalšie zápasy máme na pláne v polovici decembra. 16.12 vycestujeme na „kluzište“ do Topoľčian. Ešte dodnes nás občas prenasledujú nočné mory z našej prehry 5:4 spred 2 rokov. Tentokrát to však nedopustíme, a domov si budeme chcieť, okrem pekného výletu, doniesť aj bodíky. O deň neskôr si už zahráme doma proti nepríjemným Partizánčanom. Tí vedia zahrať dobré zápasy a duel nebude žiadnou prechádzkou. Určite sa príďte pozrieť, ako nám to pôjde.