Sezóna 18/19 očami Dominika Adama a Borisa Sztruhára

 

Sezónu 2018/19 nemôžeme považovať za vydarenú. Každopádne však bola zaujímavá. Aj keď naše výkony boli nestabilné, s tým, že vypadneme už v štvrťfinále sme nerátali. Nuž, taký je florbal a na uplynulú sezónu sme sa opýtali útočníkov Dominika Adama a Borisa Sztruhára.

Prešiel už nejaký čas, odkedy sme vypadli. Čo vás štve najviac, keď si spomeniete na zápasy proti Topoľčanom?

-Naša zúfalá snaha streliť gól. Mali sme väčšie percento držania lopty, viacej šancí, takisto sme boli fyzicky silnejší. Presne preto bol každý jeden topoľčiansky gól klincom do rakvy po mentálnej stránke. Vedeli sme, že na to máme, vedeli sme, že by sme mali poraziť súpera z polovice tabuľky, no napriek tomu to nešlo. Samozrejme, mohli by sme špekulovať o tom, že sme počas série nemali ideálnu zostavu, požadovanú formu alebo dostatočnú fyzickú prípravu, avšak zápasy, ktoré sme prehrali mali byť jednoznačne body v náš prospech nebyť individuálnych chýb v útoku či obrane. (Dominik)

-Ťažko povedať, čo má štve najviac. V prvom rade si myslím, že to bola naša najhoršia sezóna, aj keď sme sa neumiestnili najhoršie. Veľa veci nebolo dobrých celý rok a tak to aj dopadlo. Čo sa týka Topoľčian, boli dobrý súper, ale mali sme určite na viac. Osobne som sklamaný zo seba a to ma štve najviac, že som sa nedokázal presadiť, aj keď som moc chcel alebo asi to bolo kontraproduktívne. Keď si zoberieme tabuľku strelcov po základnej časti a v play-off, tak tam je odpoveď, prečo sme nepostúpili. (Boris)

Je niečo, čo sme proti Topoľčanom mohli urobiť lepšie okrem premieňanie šancí? Asi nemôžeme povedať, že sme proti ním herne zaostávali. Naozaj to bolo len v efektivite?

-Ťažko sa vyhovárať len na efektivitu, keďže sa od nás očakávalo, že Topoľčany zdoláme s prehľadom. Určite sme si však mohli vybudovať ešte viacej šancí a zodpovednejšie pristupovať k obrane. (Dominik)

-Tak keby sme premenili aspoň polovicu šancí, tak teraz sa nebavíme o tom, čo sme mohli lepšie spraviť. Mal som dať góly a bolo by vybavené. (Boris)

Do play-off sme išli s najlepšou výsledkovou formou spomedzi všetkých tímov. Prešiel jeden týždeň, začali zápasy play-off a zrazu sme nedokázali hrať. Kde sa stala chyba alebo čo sa zrazu zmenilo?

-Pravdupovediac, neviem identifikovať čo sa zmenilo. Zrazu sme nevedeli dávať góly. Zahadzovali sme jasné šance, prázdne brány, naši najproduktívnejší hráči mali šnúry zápasov bez bodu. Góly čo sme dostali boli možno sem-tam so šťastím, no mnohým sa dalo zabrániť. Toto všetko sa dá označiť za individuálne nedostatky, lebo tímová hra nebola na zlej úrovni. (Dominik)

-Áno to je pravda ale evidentne nám to nepomohlo. Play-off sa ide od nuly a mali sme vyhrať. Len keď nevieme dať gól nemôžeme vyhrať. Naša efektivita bola katastrofálna okrem jedného zápasu. (Boris)

Čo treba do ďalšej sezóny zmeniť, aby sa takéto veci nestavali?

-Podľa mňa by náš tím potreboval zakomponovať do hry viac nacvičených akcií a menej sa spoliehať na fantáziu. Máme šikovných hráčov a aj keď by nám podľa mňa v mnohých smeroch pomohla väčšia fyzická pripravenosť a lepšia technika na florbalkách, to najdôležitejšie je vedieť, kedy a kam sa efektívne hýbať a posielať nahrávky. Vďaka tomu môžeme získať pred súperom čo i len malý náskok v každej akcií a navyše by to prinieslo lákavejší florbal na pozeranie. Každý sa rád pozrie na hráčov, ktorí vedia, čo robia. (Dominik)

-Hlavne aby sme začali trénovať všetci spolu. A keby to bolo možné aby sme mali trénera ktorý by mal prínos pre nás. (Boris)

Tento rok sa do tímu zapojili Martin Siklenka z Banskej Bystrice a Marek Nehila z Meteníkov Likavka. Čo hovoríš na ich výkony počas prvej sezóny?

-Nové posily hododnotím veľmi pozitívne. Marek sa síce dostal do základnej zostavy až v neskoršej fáze sezóny, ale plnohodnotne doplňoval obranné dvojice a o Sikim sa hádam nemusím rozpisovať. Svojimi výkonmi ukázal, že stopercentne patrí do nášho tímu, neraz nás vzadu vynikajúco podržal a so zakladaním útoku tiež nemal žiaden problém. Škoda, že o kvalite jeho hry nevypovedali aj tie bodové suchoty, ktoré ho sprevádzali počas celej sezóny. (Dominik)

-Myslím si že obaja zapadli do klubu super. Verím že budú ďalej napredovať a budú oporami do ďalšej sezóny. (Boris)

Posledná bonusová otázka. Vo finále sa napokon stretli tímy FBK Púchov a DTF team JOXERS DETVA. Kto z nich podľa vás bude na konci víťazom?

-Vôbec to nesledujem, ale niečo mi vraví, že Detva. (Dominik)

Myslím, že Púchov. (Boris)

Uložiť odkaz do záložiek.