V boji o prvú priečku sme boli netradične porazení

Po dlhej dobe sa na web opäť vraciame s reportami, ktoré sú určené pre tých, ktorí si naše zápasy nestíhajú pozrieť v priamom prenose. Skúsim v nich priblížiť klubové dianie trošku viac do hĺbky.

Začneme tým najlepším možným zápasom. Derby proti Snipers Bratislava je takmer vždy zárukou neopakovateľného vizuálneho zážitku. Ani nie tak preto, že by sme boli až takí fešáci, ale naše vzájomné zápasy sú v posledných rokoch vyrovnané až do posledných chvíľ. Hráči šľapú na maximum, brankári vyťahujú svoje najlepšie zákroky a diváci si vychutnávajú špičku prvoligového florbalu.

Do zápasu sme šli s cieľom brať body. Bodaj by aj nie, veď na Snajperov to vieme. V posledných desiatich vzájomných zápasoch sme v deviatich prípadoch odchádzali z ihriska spokojnejší my. Snipers sú však špekulanti a radi by sa videli pred nami. Za iných okolností by sme sa len pousmiali, ale prvé miesto a porážka tradičného súpera je dostatočná motivácia na to, aby sme vedeli, že nám budú vyrovnaným súperom. Zápas začal úvodným nástupom cca pred 130 divákmi.

Bohužiaľ, faktom je, že sa od nás Sniperi niečo naučili a prichystali nám úvod, aký sme zvykli naservírovať my im. Nabehli do nás ako Rusi do obchodu s vodkou a od úvodu boli o triedu lepším tímom. Rozdiel v hre robil predovšetkým ich dôraz. Zákroky a súboje častokrát nemali s bezkontaktným športom spoločné vôbec nič. Takto vysoko nastavenú hranicu zákrokov sme vôbec nečakali a v prvej lige na ňu nie sme zvyknutí. Kým sme si uvedomili, že by sme sa takejto hre mali prispôsobiť, boli sme už v dvojgólovej strate. Keď sme v desiatej minúte inkasovali aj tretíkrát, niekto by si možno aj pomyslel, že z toho bude debakel. Pre boha, debakel od Bratislavy? Veď to by sme sa ani nemohli vrátiť domov ku svojim rodinám… Postupne sme pridávali do tempa, začali sme držať loptu o niečo viac a prestávali sme prehrať osobné súboje. Do konca tretiny sme už stav udržali a jemné echo pudu sebazáchovy vravelo, že prestávka je asi to jediné, čo nám ešte môže pomôcť pobiť sa o body.

Ako som napísal, tak aj bolo. Od začiatku druhej tretiny ani jeden tím neboli taký, aký sme videli predtým. My sme začali hrať svoj florbal a všetko bolo opäť v starých koľajách. Tým myslím, že sme boli lepší ako náš súper. Dostávali sme sa do väčších šancí, ktoré sme začali premieňať. Náš prvý gól strelil Franek po asistencií od Adama Trepáňa. Pre Adama to bol vôbec prvý zápas v našom drese, a tak sa predstavil najlepšie ako sa dalo. Po faule v bránkovisku sme onedlho mali možnosť zahrávať trestné strieľanie, ku ktorému sa postavil Boris Sztruhár. Asi všetci sme tušili, že ak ho premení, tak zápas dostane nový náboj a my sa naštartujeme ešte viac. Boris nesklamal a pri jeho pokuse nemal domáci brankár žiadnu šancu. Sniperi nás ešte stihli pribrzdiť štvrtým zásahom na 4:2, ale druhá tretina patrila jednoznačne nám. Tretí gól, taktiež do veka, pridal v samostatnom úniku Duran. Petože dať gól nestačí. Keď už ho dá, tak to musí byť veko… O minútku na to dorovnával priebežný stav na 4:4 Vanta a derby začínalo od znova.

Do tretej tretiny sme teda šli nabudení, pretože sme ukázali silu tímu a zápas sme v priebehu 20 minút dorovnali. Bohužiaľ, v čase, keď sme mali zabrať, šupnúť Sniperom ešte nejaké góly a poslať ich pekne tam, kde sme chceli, teda na druhé miesto, sa nám podarilo nekresťanskou chybou v obrane darovať Sniperom gól na 5:4. Bohužiaľ, život niekedy dokáže pekne naštvať, a toto bola jedna z týchto chvíľ. Keď o minútku zvyšovali „chárovkou“ na 6:4 zdalo sa, že si vybudovali presne ten náskok, ktorý potrebovali. Nebola by to však Trnava, keby sme to vzdali a zvesili hlavy. Do konca zápasu sme bojovali a naháňali góly ako sa dalo. Dvakrát sa ešte trafil Sztruhár, ktorý svoj hetrik zavŕšil šialeným gólom zo vzduchu :O. Útočná snaha však so sebou prinášala riziko v našej obrane. Aj keď sa nám podarilo dotiahnuť na jeden gól, Sniperi vždy dokázali kontrovať a po každom našom góle nasledoval aj ten ich. Tento scenár nezmenila ani naša hra bez brankára a platil až do konca zápasu. Ten nakoniec skončil 8:6 pre domácich.

O jeden gól zo vzájomného skóre teda na chvíľku opúšťame čelo tabuľky, ale to nič nemení na tom, že sa oň budeme biť aj naďalej. Najbližšie na nás čaká Detva, ktorá po minuloročnom výpadku opäť nabrala dych a popri Sniperoch, nás a Žiline sa nenápadne drží v hre o prvé miesto. Vidíme sa teda v sobotu v našej domácej hale o 16.30.