V derby proti Snipers sa o víťazstvo bojovalo až do konca

FBC 11 Trnava pokračuje v dobrých výkonoch a pripísal i tretie víťazstvo v rade, keď na domácej palubovke „vybavil“ Snipers Bratislava už v prvej tretine.

FBC 11 Trnava – Snipers Bratislava 7:5 (4:0, 2:2, 1:3)

Derby zápas prvoligistov priniesol v úvode až prekvapivo zdrvujúcu prevahu domácich. K tomu pomohol aj rýchly gól Apolena, ktorý sa presadil už po pár sekundách. Asistenciu si pripísal Duran. Títo dvaja si spoluprácu zopakovali aj v 9. minúte a bolo 2:0. V 12. minúte presne namieril Matej Vanta, bolo 3:0 a hostia boli zrelí na uterák. V závere tretiny pridal štvrtý gól Rumanovský, čo psychicky neuniesol hosťujúci kapitán a dostal osobný trest s trestom v hre.

Oslabenie hostia v úvode druhej časti ustáli, dokonca prekvapili rýchlo akciou a znížili na 4:1, ale domáca odpoveď bola blesková – 5:1. Navyše o minútu neskôr nepremenili Snipers trestné strieľanie, čo domácich znovu povzbudilo. V druhej časti už hostia začali hru vyrovnávať, ale dominovali brankári. Skóre sa menilo až v závere tretiny. Najskôr Bratislavčania využili presilovku, no po nej sa zabudli a Trnavčania o pár sekúnd upravili na 6:2.

V záverečnej časti už sa domáci sústredili viac na bránenie a hoci podnikli ešte niekoľko nebezpečných akcii, góly už strieľali iba hostia. Nečakane rýchlo sa im podarilo zdramatizovať, keď tromi gólmi znížili na 6:5, ale posledné slovo mali v závere domáci a tešili sa po Sztruhárovom góle z víťazstva 7:5.

Emil Šatan, tréner Trnavy: „Snipers na nás od úvodu vyleteli za účelom rýchleho strelenia gólu a naklonenia misky váh na svoju stranu, no my sme poľahky využili ich zanedbanie defenzívy štyrmi gólmi. Bolo to ľahšie ako som čakal. V druhej tretine sme hrali čo sme potrebovali a takticky sme ju prečkávali do záverečného dejstva. Vedel som, že posledných 20 minút bude najdôležitejších a zároveň najťažších. Bratislava znásobila pohyb, my naopak sme ho zminimalizovali, nehrali sme na lopte a prehrávali súboje jeden na jeden, čo sa nám skoro vypomstilo do straty vedenia. Našťastie posledných sedem minút sme sa zobudili a začali hrať, lepšie brániť a nakoniec sme brali vytúžené body. S tými som spokojný, ale s hrou, respektíve s naším herným výpadkom menej, v budúcnosti musíme na tom zapracovať