V derby proti Snipers sme opäť bodovali

Trnavsko-bratislavské derby biblických rozmerov. Dobre, možno nie biblických, ale tak rozmer Paľka Haberu v najlepších rokoch sme dorovnali určite. Navyše, k statusu derby sa pridal aj ďalší prívlastok: zápas o tretie miesto. Rovnaký počet bodov, výhier a podobné skóre. Všetko nasvedčovalo tomu, že budeme svedkami parádneho zápasu, v ktorom pôjde o všetko. Človek by takýto match mohol prirovnať k starým klasickým westernovkám:

Dvaja kohúti na ihrisku, dlhý, neoblomný a hypnotizujúci pohľad do očí…(v tomto momente okolo preletí ten povestný mexický chumáč)… Zaznie výstrel, nastane boj, na konci ktorého ostane už len víťaz. A porazený ľutuje, že sa narodil. Asi nebudem klamať, ak poviem, že aj napriek takémuto tlaku sa oba tímy na zápas tešili. Napätú atmosféru ešte umocnila naša malá štvordielna miniséria kinematografických skvostov, ktorú určite ocenil aj ten najnáročnejší divák. Mimochodom, k dispozícií už aj na Blu-ray za pouhých 20 €.

Ale poďme už k zápasu. Oba tímy od začiatku nasadili opatrnejšiu taktiku. Urobiť chybu a poslať súpera do vedenia už v úvode nie je práve to, po čom duša florbalistu prahne. A ako správny dramaturg, som sa ako prvý odviazal ja, Miško Gašpár v bráne, a dovolil som Sniperom ísť do vedenia. Relatívne ľahkú strelu z väčšej vzdialenosti som nedokázal skrotiť dostatočne rýchlo, a lopta sa po mojom chrbte dogúľala až do siete. Mohol by som napísať, že tento gól bol veľmi šťastný a náhodný, ale to by som bol alibista. Chlapsky uznávam, že som urobil školácku chybu a Snajperov som poslal do vedenia. Amen. Zápas sme nezačali najlepšie a na ihrisku sme boli až druhým najlepším tímom. Druhý zásah do našej brány prišiel v siedmej minúte. Banga strelou spoza obrancu trafil horný roh brány. To nás, samozrejme, nerozhodilo, pretože otáčanie zápasov máme natrénované. Tretí gól v našej bráne by už asi bol trochu nepríjemný, tak sme preradili na vyšší stupeň, a začali hrať aktívnejšie. Hra sa vyrovnala a konečne sme si začali vytvárať šance a Bratislavčanom viac podkurovať. Zníženie prišlo z hokejky Vantu, ktorý na bránu vyslal takého potkana, akého by nevymysleli ani tí najväčší futuristi a sci-fi scenáristi. Akási nahodená strela skončila vo veku, a s nami to zrazu nevyzeralo tak zle. Naopak, vyzeralo to s nami celkom dobre. Hlavne po tom, čo bol domáci hráč poslaný na 2 minúty z ihriska za zbytočnú hru hlavou. Už po 20-tich sekundách presilovky sme sa tešili z vyrovnania, keďže lopta sa „od bocnej siete zazrakom zkotulala do brany“. Strelcom gólu bol Apolen, ktorý upratal míček do siete aj v siedmom zápase po sebe. 2:2, a začínalo sa od znova. Hra sa trošku upokojila a šance prichádzali sporadickejšie. V 16-tej minúte sme zas mali možnosť zahrať si presilovú hru. Tú sa nám nepodarilo využiť, aj keď sme k tomu mali blízko. Balákova strela z ľavej strany po odraze skákala pár centimetrov pred bránkovou čiarou, ale domáci ju stihli včas upratať. Do prvej prestávky sa tak šlo za remízového stavu.

Do druhej tretiny nastúpili Sniperi s novým brankárom. Ten si ihneď po nástupe prešiel krstom trnavským ohňom. Po 50-tich sekundách hry bol v úniku faulovaný Michal Duran, a tak nasledovalo trestné strieľanie. Prso napravil svoje zlyhanie zo zápasu proti Detve, a nájazd premenil. A navyše vo veľkom štýle. Blafákom, za aký by sa nemusel hanbiť ani Jožko Golonka, si odhodil loptičku 1,5 metra od brány, aby následne o chlp preloboval ležiaceho gólmana. Prvýkrát v zápase sme šli do vedenia, ktoré bolo potrebné udržať. Vedeli sme však, že to vôbec nebude ľahká úloha. O chvíľku mohol Duran pridať aj svoj druhý gól, keď sa predral cez obrancov súpera, ale padajúceho brankára trafil len do hlavy. Bohužiaľ, vyrovnanie prišlo o pár minút. Z protiútoku sa strelou ťahom presadil Hubáček. Tento moment nás asi trochu nalomil, pretože sme prestali hrať s rozumom. Často sme sa zbrklo a bez logiky rozbehli smerom k ich bráne, hoc aj v situácií 1 na 3. Zbytočne sme strácali ľahké lopty, čo vyústilo v ďalší gól Sniperov. Roziak si kľučkou do stredu ihriska urobil priestor, a strelou k bližšej tyčke upravoval priebežný stav na 4:3 pre Bratislavčanov. Do konca tretiny sa už nič vážnejšie nestalo, a na nás čakal obtiažná posledná 20-minútovka.

1200 sekúnd, ktoré sme potrebovali využiť čo najlepšie, pretože prehra by nás poslala na štvrté miesto, ktoré je ako bodnutie vidličkou do oka. Je nepríjemné. Myslím, že našu snahu o vyrovnanie bolo vidieť, keďže sme sa dopredu tlačili ešte viac ako v predošlej epoche zápasu. No vyrovnať sa nám dlhšiu dobu nedarilo. Pri Apolenovej šanci sme už dvíhali ruky nad hlavu, pretože loptu stačilo posunúť do odkrytej brány. V poslednej chvíli nám radosť prekazil brankár Vagaský, ktorý loptu po ležiačky stihol rukou zastaviť. Snažili sme sa, ale naša koncovka viazla. Keď to nejde po čepeli, treba to vymyslieť inak. V 47-mej minúte sme sa dočkali. Sztruhár z roku ihriska vyviezol loptu až pred bránu, kde sa po skrumáži odrazila od Prsovej (cháp ako Michal Duran) nohy až do brány. Nesledovali protesty domácich, ktorí sa snažili rozhodcov presvedčiť, že gól bol vsietený úmyselným kopom, ale zápasoví vedúci to videli inak. 13 minút do konca zápasu, stav je 4:4 ani jeden z tímov si neprišiel po remízu. Šance na strhnutie výsledku boli na oboch stranách. Hralo sa aktívne, zo strany na stranu. Chvíľu sme útočili, a chvíľu sme sa museli brániť. Ale ani jedna príležitosť už nebola zúžitkovaná. Najväčšiu šanci mali domáci hráči, ktorí nás asi 15 sekúnd do konca zápasu prečíslili, a Banga si to valil na našu bránu. Čas sa zastavil, a celá hala sledovala, či sa mu v posledných sekundách podarí skórovať. Nuž, tú radosť som mu nedoprial, a zápas tak skončil remízou. Tá vyhovuje viac nám.

Celý dojem, z inak férového a slušného zápasu, v úplnom závere pokazil skrat jedinca domáceho tímu, ktorý sa nedokázal zmieriť s tým, že si udržíme tretie miesto a ani teraz nepustíme Sniperov pred seba. Škoda, lebo takéto emočné kolapsy a urážky súpera do športu nepatria. Každopádne, všetkým ostatným hráčom a divákom ďakujeme sa zápas a dúfame, že si ho všetci prítomní užili.

Nasleduje trojtýždňová pauza, počas ktorej si dáme ľahšiu objemovku, a do zvyšných šiestich zápasov základnej časti nastúpime oddýchnutí a pripravení zdolať každého, kto sa nám postaví do cesty! Zároveň Vám všetkým takouto cestou prajeme príjemné a pohodové sviatky.

Vydané 2016-12-23, autor (zdroj) : Frajer na nete