V klube vítame novú posilu, MIchala Halenára

 

Pred pár rokmi sme sa vybrali cestou rozvoja florbalu v Trnave. Vedeli sme, že to nebude jednoduché a do cieľa sa nedostaneme zo dňa na deň. Dnešným dňom sa však posúvame ďalej, pretože do klubu nám pribudla nová posila plná energie a odhodlania pomôcť. Predstavujeme Vám borca menom Michal Halenár. Čo bude jeho úlohou, aké sú jeho ciele a ako bude rozvíjať náš klub sa dočítate v rozhovore.

 

Ahoj Michal. Vzhľadom na to, že ťa ešte väčšina tímu a fanúšikov nepozná, na úvod sa môžeš predstaviť.

-Čaute, som Michal a rád hrám tetris na Sege 😀 ale nie. Takže 6 rokov som bol na čele futsalového klubu FC Bíli Andeli, ktorý sme dostali do extraligy a na zápasoch sme niekoľkokrát dokázali vypredať Mestskú športovú halu, organizujem každoročne ples Trnavských Bílich Andelov a minulý rok som sa podielal na spoluorganizovaní medzinárodného zápasu v Trnave Slovensko vs. Rusko. A niečo zo súkromného života, takže som ženatý, mám dve deti a rodina je u mňa vždy na prvom mieste. Pracujem vo VW ako tréner v tréningovom centre, takže športu sa venujem vo voľnom čase, ale zase keď sa do niečoho pustím tak do toho idem naplno 🙂

 

Prečo si sa tak dobre rozbehnutú organizáciu rozhodol opustiť?

-Žiaľ, po sezóne keď sme v TT vybojovali ako nováčik extraligu aj na novú sezónu, sme nenašli spoločnú reč pri rozpočte a keďže ako som už spomínam robili sme to všetci vo voľnom čase a nechceli sme naslubovať niečo čo už dopredu sme vedeli, že nesplníme. Ale nechcel som to však celé len tak zahodiť do koša, lebo futsal som mal v srdci a preto som sa v lete dohodol o odpredaji licencie českému investorovi, ktorý si riadi klub podľa vlastnej predstavy a pre mňa je tým pádom táto kapitola uzavretá, ale som rád, že futsal v TT zostal.

 

Ako si sa dostal k florbalu?

-Matej ma predbežne oslovil hneď ako sa dozvedel, že vo futsale končím a už na jeseň sme mali jedno-dve nezáväzné stretnutie… Ale definitívne sme sa dohodli začiatkom roka, že to spolu skúsime 🙂

 

Na čom ste sa teda dohodli?

-Že sa pokúsim pomôcť trnavskému florbalu, či už po finančnej, alebo propagačnej stránke.

 

V čom konkrétnejšie bude spočívať tvoja pomoc?

-Pomoc bude spočívať v tom, že skúsim využiť svoje skúsenosti pri športe. V prvom rade navýšiť rozpočet. Napríklad prvého partnera sme dohodli na žiaľ neúspešné štvrťfinále 🙂 … Ale to nevadí, pretože budúci rok to dáme s podporou Trnavčanov v hľadisku. Paradoxne, vďaka tomu máme o to viac priestoru na predprípravu do budúcej sezóny. Určite sa pokúsime nájsť cestu ako spropagovať florbal v našom meste… Cieľom je, aby si ľudia našli čas a prišli sa zabaviť na florbalové domáce zápasy do MŠH… V tomto smere sú plány rovnaké, aké boli na začiatku pri futsale. Myslím, že za tých 6 rokov sme tento cieľ splnili. Na slovenské pomery sme mali neskutočné návštevy a bolo to najkrajšie obdobie aké som zažil…

Posnažíme sa, aby florbalisti hrávali domáce zápasy vždy v MŠH v TT , lebo len takto sa tento šport dostane v našom meste do povedomia a len takto sa ľudia na florbal naučia chodiť… Viem, že to nebude ľahké, ale verím, že to dokážeme a mesto si nás všimne a podporí.

Základné heslo pre budúcu sezónu #PodNaFlorbalVTrnave

 

Futsal je však viac rozvinutý šport a diváci ho si k nemu nájdu cestu asi o niečo ľahšie ako ku florbalu. Predsa len, Trnava je mesto, ktoré žije futbalom, čo asi ukotvilo dobré základy aj pre rozvoj futsalu. Vieš si reálne predstaviť, že ľudia raz budú mať o florbal podobný záujem ako o futsal? Alebo cieľom bude skôr vybudovať menšiu, ale o to intenzívnejšiu komunitu?

Futsal má výhodu v tom, že má bližšie k futbalu a futbal je sám o sebe fenomén a divácky atraktívny. Ale zase keď si zoberieme pred 6 rokmi na futsal chodievalo 150 divákov a to bola realita na celom Slovensku. Taký prelom sme urobili tu v TT, keď sme na druhú ligu mali neskutočné návštevy na slovenské pomery. Nehovorím, že to bude ľahké dostať florbal do povedomia ľudí ale je to pre mňa výzva. Keď sa pozrieme len do susedných čiech, tam florbal je úplne inde a je to len a len o propagácii a hlavne chalani MUSIA hrať domáce zápasy v MŠH v Trnave.

 

Čo je najväčším problémom pri propagácií a rozvoji florbalu? Myslíš, že slabé povedomie o florbale, alebo je pre divákov a sponzorov proste len menej atraktívny ako iné športy? Alebo to, že nehráme najvyššiu súťaž?

Ľudia majú málo poznatkov o florbale, to je môj názor. Nepoznajú to a preto ho treba spropagovať. O futsale tiež ľudia zo začiatku toľko nevedeli, vedeli len, že je to futbal v hale a viac nič…..a to iste je teraz o florbale…..je to hokej v hale, len sa hra na palubovke v teniskách a s loptičkou, pravidlá pre bežného diváka podobné s hokejom…..takže len a len propagácia tomuto športu chýba. A tá najvyššia súťaž by bola už len čerešnička na torte, ale k tomu je ešte veľa práce ….

 

 

Michal ďakujeme Ti za krátke interview a prajeme, aby ti tvoje nadšenie a odhodlanosť vydržala najmenej 6 rokov 🙂

Uložiť odkaz do záložiek.