Zhodnotenie bronzovej sezóny

Posledný ročník 1. florbalovej ligy pre náš tím nedopadol tak úspešne, ako sme dúfali. Možno sme proste slabí, možno hlúpi, možno sme sa málo modlili a možno sme proste len nemali šťastie. Odpoveď na to sme so slzami v očiach hľadali spolu s prezidentom, trénerom a videoanalytikom klubu Matejom Vantom.


Sezóna 2016/2017 skončila tretím miestom, keďže sme v semifinále podľahli víťazovi našej ligy, Spišskej Novej Vsi 3:1 na zápasy. Aké sú pocity zo zisku bronzovej medaily?

-Nič moc pocity… to, že sme získali medailu je super, ale pre mňa osobne je to sklamanie. Veril som, že tento rok budeme zlatí. Nie len na pohľad

Čo rozhodlo o tom, že sezóna nebola úspešná ešte viac?

-Jednoznačne fakt, že sme dostali viac gólov ako dali. Spišiaci častokrát dokázali vyťažiť z minima maximum, čo bolo miestami dosť frustrujúce a náročné na psychiku.

Dokonca ani to nie je úplne faktom, pretože SNV nám v štyroch semifinálových zápasoch strelila 29 gólov, zatiaľ čo mi im 30. Aj napriek tomu sme však “s prehľadom” vypadli.

-Každopádne je neprípustné, aby sme v semifinále čo i len zapochybovali o výhre a nie to ešte v domácom prostredí. V 4. zápase sme mali spraviť viac!

Aký bol predsezónny cieľ?

-Mali sme v pláne úspešne zakomponovať do tímu čo najviac mladých, aby sme rozšírili hráčsku základňu Áčka. V tomto smere potvrdil moje očakávania Dominik Adam, ktorý je cieľavedomý a robí všetko pre dobro tímu.
Tímová chémia u nás funguje bez menších zaváhaní na výbornú, avšak veľké rezervy sme mali v hernom systéme. V priebehu sezóny sme si stanovili určite pokyny, ktoré kým sa dodržiavali tak všetko šľapalo. Mame ešte jeden menší problém, ale ten budeme riešiť na tímovej schôdzi.

Sezóna priniesla kopec skvelých momentov. Na ktorý z nich si budeš spomínať najradšej, resp. ktorý sa ti do pamäte zapísal najvýraznejšie?

-Jeden z nich je progres našich mladých! Výsledky nie sú úplne presvedčivé, ale snažia sa hrať! Samozrejme, nie vždy to úplne stačí, ale robia mi radosť a dávajú mi silu pokračovať v tom, čo spolu robíme.
Z osobného hľadiska bol najemotívnejším zážitkom vyrovnanie v 4. zápase SEMI z 3:6 na 6:6. Aj keď moja radosť netrvala dlho, pamätať si to budem asi navždy.

Na ktorý zápas/ moment by si naopak najradšej úplne zabudol?

-Našťastie taký moment nie je, pretože všetko zlé je na niečo dobré a dáva nám možnosť poučiť sa. V budúcnosti určite zužitkujem všetky skúsenosti z tejto sezóny, aby sme sa dokázali presadiť na tú najvyššiu priečku, pretože doma vo vitríne mi chýba už iba zlatá medaila a pohár z M1.

Ako hodnotíš výkony mládežníckych kategórií?

-Ako som už spomenul, chalani majú značný progres, niektoré 2001 už skúšajú tréningy aj u mužov a rastú tam ďalší adepti pre áčko.
V tých mladších kategóriách nám ani tak nejde o výsledky. Snažíme sa, aby sa chalani čo najviac bavili a to sa im darí.

Aké sú plány na leto a do ďalšej sezóny?

-Nejaké plány už mám, ale potrebujem aby sme si po pauze ešte sadli ako tím, porozprávali sa a zhodnotili sezónu. Po zhodnotení budeme ja aj chalani pripravení na novy plán do ďalšej sezóny s ktorým sa možno nie každý stotožní, ale verím, že pre cestu k titulu v ďalšej sezóne bude nevyhnutný.

Náš klub urobil za 6 rokov svojej existencie slušný pokrok. Z amatérskej sešlosti sa vybudovala sympatická partia florbalistov. Ako bude klub FBC 11 Trnava naďalej napredovať?

-Čo ďalej? Ako si spomenul, sme už na sympatickej úrovni, kedy budeme zapracovávať do mužského tímu viac a viac mladších, technicky zdatných jedincov, ktorí si to zaslúžia za svoju snahu (bez úplatkov a protekcie). Takže nakoniec len dodám, že nikto nemá v zostave isté miesto v novej sezóne… Iba ja, Boris a môj brat! A zároveň sa neviem dočkať chvíle, keď v našom klube začne pôsobiť tréner s väčšími skúsenosťami ako ja a bude nás viesť k titulu. Mužstvo na to je, už to chce len trénera pre vychytanie maličkostí.


Nám teda neostáva nič iné ako poctivá príprava na ďalší ročník 1. ligy, aby sme si takto o rok mohli poklebetiť už ako extraligisti.
Zároveň na záver by sme sa chceli poďakovať všetkým fanúšikom za prejavenú priazeň počas všetkých zápasov. Ste dôležitou súčasťou trnavského florbalu a už teraz sa tešíme na ďalšiu spoločnú sezónu!

 

Vydané 2017-04-13, autor (zdroj) : Michal Gašpár

Uložiť odkaz do záložiek.