Mladší žiaci – Zlepšujeme sa krok po kroku

Mladších žiakov tento rok trénuje Michal Duran a snaží sa chlapcom odovzdať niečo zo svojich skúseností. Borci odohrali už 8 zápasov a ďalších 8 ich ešte čaká. Do najbližšieho kola majú ešte viac ako mesiac, ale určite sa nenudia a poctivo trénujú aj v januári.

Na úvod, čo ťa na trénovaní tvojej kategória najviac baví?

Je to určite práca s mravcami, nič viac, nič menej.. čiže práca s deťmi, chcem im dať to, čo som nemal za ich čias. Pracujem na ich florbalovej, ale aj i na osobnostnej stránke. Zároveň sa snažím, aby si verili vo všetkých činnostiach, ale na druhej strane, aby ostali pri zemi a neboli z nich zlí ľudia.

Chlapci sa snažia makať, alebo ich občas treba viac usmerniť?

Častokrát treba usmerniť aj dospelých ľudí, čiže deti nie sú výnimky. No postupne sa učia makať viac a viac, a tak to má byť 😉 Určite však chcem nemenovite spomenúť, že jedna výnimka by sa našla. Chlapec maká každú sekundu na tréningu, niekedy až moc, takže jeho zas treba krotiť z opačného konca 😀 Naozaj som za svojich 5 rokov pôsobenia na trénerskom poste nezažil takého hráča, ktorý naozaj neodflákol ani sekundu žiadneho tréningu.

Koľko zápasov ste odohrali a aké máš z nich pocity?

Počet zápasov naozaj neviem, no posledný mesiac prebiehajúcej sezóny som zistil dôležitú a pozitívnu vec- Zlepšujeme sa každým zápasom 😉 Dokonca prvá výhra nad súperom prišla skôr, než som očakával. Mám v tíme 12+1 hráčov, z toho za mladších žiakov hrali minulú sezónu len 1 útočník a náš brankár. Ďalší traja hrali minulý rok za staršiu prípravku iným systémom a aj na oveľa menšie ihrisko, takže je to pre nich obrovská zmena. No a zvyšných 8 hráčov nehralo v minulej sezóne ani jeden zápas, takže musíme pilovať naozaj krok po kroku.

Čo sa snažíte s chlapcami naučiť?

Trénoval som už kategórie dorastu a juniorov, kde bolo potrebné zaoberať sa aj taktikou. Taktiež som trénoval aj úplne najmenších (st.prípravku), kde sme museli začať úplnými základmi, ako vedenie loptičky a prihrávky. Prebiehajúcu sezónu mám, takú nazvem to „medzikategóriu“, takže som presne nemal predstavu, či by sme sa venovali nejak extra taktike aj vzhľadom na to, že máme v tíme tých “pár“ novicov. V praxi to vyzerá úplne inak a aj som rád, že sa zlepšujeme rýchlejšie. Už pri mladších žiakov niekedy nerozhoduje skvelá palicová technika, ale skôr taktika, no určite hlavný element k úspechu je bojovnosť 😉

Čiže pilujeme každý tréning niečo iné. Tréningy sú postavené aj na víkendových zápasoch, keď robíme chyby v niektorých herných situáciách, preberieme si ich na zápase a pred tréningom si v hlave pripravím na to cvičenia, aby sme to v ďalších zápasoch preniesli do praxe

V čom urobili borci za posledný rok najväčší pokrok?

Tak, tých borcov, čo to v mladších žiakoch hrajú rok, nie je až tak veľa. Ale zlepšili sme sa v palicovej technike, prihrávkach, streľbe, v hre 1 na 1, a krok po kroku sa zlepšujeme aj po taktickej stránke, no nemôžeme sa uspokojiť a naďalej musíme drieť, aby sme si vydobili rešpekt u súperov a úspech u rodičov

Aké sú plány do zvyšku sezóny?

Máme odvetu proti Topoľčancom, ktorých sme dokázali poraziť 4:2, alebo asi skôr 4:3, keďže som si práve spomenul na tie infarktové pocity z daného zápasu. Teraz sa nemôže stať, že dostaneme dva góly v našej presilovke, lebo bude zle! Vlastne, ešte horšie ako naposledy na pozápasovom tréningu 😀 Máme vyrovnaných súperov a ja dúfam, že získame ďalšie bodíky do tabuľky, no v prvom rade musíme bojovať, inak sa vyhrať nedá a toto budem tvrdiť stále!

Ďakujem ti za rozhovor

Uložiť odkaz do záložiek.